Profesionálne postrekovače Kverneland

Každá plodina si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť

Profesionálne postrekovače Kverneland
autor: vomela publikováno: 25.2.2022

Firma Kverneland disponuje širokým portfóliom kvalitných postrekovačov s objemom nádrže už od 800 litrov pre malých farmárov, ale aj pre veľké poľnohospodárske firmy, ktoré ocenia maximálny objem nádrže až 8 300 litrov. V ponuke sa nachádzajú ťahané, nesené ale aj samochodné postrekovače so širokým výberom voliteľného príslušenstva.

 

Nesené postrekovače

Kverneland iXter A
Model Kverneland iXter A dopĺňa sortiment nesených poľných postrekovačov. iXter A je k dispozícii s objemami nádrží 800, 1000 a 1200 litrov v kombinácii s dvoma typmi výložníkov: hliníkový postrekovací výložník HOSA (12 a 15 m) a výložník HC (18-20-21 m). Čerpadlá sú k dispozícii s výkonmi 100, 150 a 200 l/min. iXter A je ľahko ovládateľný postrekovač, ktorý má ovládací panel, chemický induktor, nádrž na umývanie rúk a priehradku na čistú utierku. Ovládanie je možné uľahčiť jednoduchým elektrickým diaľkovým ovládačom alebo ľahko použiteľným riadiacim počítačom postreku FlowMate.

Kverneland iXter B
Je plodom rokov výskumu a vývoja v úzkej spolupráci s poľnohospodármi: dnes je to najmodernejší rad nesených postrekovačov zameraných na komfort obsluhy a ochranu životného prostredia. Rad iXter B je k dispozícii so štyrmi rôznymi objemami nádrže od 1 000 do 1 800 litrov a dvoma alternatívnymi výložníkmi (HOSA, HC) od 15 do 30 m. Čerpadlá sú k dispozícii s výkonmi 150, 200 a 260 l/min. Vďaka závesu s rýchlym pripojením Easy Hitch je ťažisko postrekovača mimoriadne blízko pri traktore na uľahčenie zdvíhania. Pripájanie však zostáva rýchle a ľahké. Pre väčší komfort obsluhy sú k dispozícii high-tech prvky ako iXclean, IsoMatch Tellus, IsoMatch Tellus GO, IsoMatch GEOCONTROL, Boom Guide a mnoho ďalších.

Kverneland iXtra LiFe
Postrekovač Kverneland iXtra LiFe v kombinácii s presnými sejacími strojmi zaisťuje, že osivo je uložené do správneho miesta so súčasnou aplikáciou správneho množstva kvapalného hnojiva. Pre čo najlepší počiatočný vývoj plodiny je tekuté hnojivo umiestnené blízko osiva. Inteligentná elektronika na sejacom stroji aj čelnom postrekovači komunikuje, takže aplikácia sa spúšťa a zastavuje spoločne s každou jednotlivou výsevnou jednotkou. iXtra LiFe aplikuje kvapalné hnojivo alebo prípravok ochrany rastlín v blízkosti riadkov sejacieho stroja. Maximálna kapacita nádrže je na úrovni 1 300 l s počtami sekcí od 4 po 18. Ponúka plnú kompatibilitu so systémom ISOBUS.

Kverneland iXtra
Čelná nádrž Kverneland iXtra disponuje objemom 1 100 l a v kombinácii s postrekovačom Kverneland iXter B poskytuje objem až 3000 l. K dispozícií sú 2 modely Comfort (manuálne ovládanie) a Pro (automatické ovládanie). Pripojenie nádrže iXtra je vďaka neprítomnosti kĺbového hriadeľa alebo hydraulických hadíc jednoduché. Ponúka plne integrovanú koncepciu, ktorej súčasťou sú 2 nádrže na čistú vodu, systém rýchleho pripojenia a ovládací panel.

 

Ťahané postrekovače

Kverneland iXtrack série T
Pokrýva celý rad ťahaných postrekovačov s jednou nápravou, celý rad možností ramien a veľkostí. Všetky modely z radu iXtrack série T ponúkajú rovnaký koncept a vlastnosti. Postrekovače z radu T majú nízko položené ťažisko a spolu s kompaktnými rozmermi zaisťujú perfektné vedenie ramien nad cieľom postreku aj pri vyšších pracovných rýchlostiach. Konštrukcia stredového rámu, tvar nádrže a systém zavesenia ramien je podstatou stability stroja a postrekových ramien. Všetky modely sú štandardne kompatibilné s akýmikoľvek ISOBUS terminálmi a systémami iXclean Comfort, IsoMatch Grip a mnohými ďalšími. K dispozicii sú 3 základné modely T3, T4 a T6. Hlavným rozdielom je velkosť postrekovača. Najmenší z modelov iXtrack je T3. T3 ponúka maximálny objem nádrže od 2 780 l do 3 400 l a šírku ramien od 21 m do 30 m. Stredne veľký model T4 sa vyznačuje maximálnou veľkosťou nádrží od 3 840 l po 4 830 l a šírkou ramien 21 m až 30 m. Najväčší model T6 ponúka maximálny objem nádrže od 5 700 l až po 8 300 l.

Samochodné postrekovače

Kverneland iXdrive S6
Kverneland uviedol na trh modelovú radu samochodných postrekovačov iXdrive S6. Postrekovač iXdrive je v základe vybavený ovládaním jednotlivých trysiek, takže je schopný aplikovať postrekovú kvapalinu na správne miesto s minimálnym prekrytím. Je poháňaný motorom John Deere PowerTech. Obsahuje ovládací panel EasySet a je plne kompatibilný so systémom IsoMatch GEOCONTROL. Ponúka maximálny objem nádrže od 4 500 l až po 6 500 l. Šírka postrekovacích ramien je na úrovni od 24 m po 40 m.

 

 

Použité foto: https://sk.kverneland.com/
Zdroj: https://sk.kverneland.com/

 

Ďalšie zaujímavé články:Európska turné s Kverneland iXdrive S6
V rámci európskeho turné sa v sídle spoločnosti KVERNELAND tento týždeň konala prezentácia nového stroja. Jednalo sa o nový samochodný postrekovač Kverneland iXdrive S6...

 

Pokračování zde.Plytké aj hlboké spracovanie  - ENDURO!

Nový všestranný kultivátor Kverneland Enduro bude tou správnou voľbou pre malé plytké aj hlbšie spracovanie pôdy. Enduro dokonale spracuje pôdu, urovná povrch a...


Pokračování zde.


Balička píce Kverneland 7820
Stroj Kverneland 7820 disponuje samonakládacím mechanismem pro plynulou nakládku a vykládku balíků. Zvedněte balík a zabalte jej během přesunu na úložiště. Balík 7820 umožňuje...

Pokračování zde.