Európska turné s Kverneland iXdrive S6

Novinka z dielne Kverneland už aj u nás

Európska turné s Kverneland iXdrive S6
autor: Editor publikováno: 26.8.2021

V rámci európskeho turné sa v sídle spoločnosti KVERNELAND tento týždeň konala prezentácia nového stroja z dielne Kverneland. Jednalo sa o nový samochodný postrekovač Kverneland iXdrive S6 a práve týmto turné sa spúšťa predaj tohto zaujímavého stroja iXdrive HP a top model tejto rady je iXdrive HP ECODRIVE.

Model iXdrive HP ECODRIVE je vybavený motorom John Deere Stage V zo zvýšeným výkonom (300koní) a ramenami s individuálnym ovládaním trysiek iXflow-e. Ako bolo povedané na prezentácii, samochodný postrekovač iXdrive S6 je už v základe vybavený systémom ovládania jednotlivých trysiek, takže je schopný aplikovať postrekovú kvapalinu presne a na správne miesto.

KVERNELAND iXdrive S6 je možné vybaviť nádržami s objemom 4250l, 5200l,  alebo momentálne najväčšou nádržou na trhu s objemom až 6150l.

Ramená sú na výber oceľové HSS v rozmedzí od 24 až 40m, alebo z hliníkových profilov od 24 do 30m.

Krátke predstavenie stroja:

Vysoká stabilita pre vyššiu pracovnú rýchlosť a bezpečnú prepravu.

Silný a robustný rám s nízkym ťažiskom umožňuje rozloženie hmotnosti 50:50 za každej situácie bez ohľadu na pozíciu ramien alebo naplnenie nádrže.

Možnosť výberu svetlej výšky  130 150 alebo 170 cm výška sa môže meniť v závislosti od použitých pneumatík.

Samozrejmosťou je nastaviteľný rozchod kolies od 180 do 225 cm alebo od 225 do 295 cm

Hydraulický nastaviteľný rozchod kolies umožňuje stroju prispôsobiť sa rôznym plodinám pri rozdielnych šírkach riadkov.

IXFLOW-E®

iXflow-E® je vysokotlakový cirkulačný systém s elektrickým ovládaním jednotlivých trysiek. Hneď ako je aplikácia deaktivovaná, dochádza k voľnému obehu postrekovej kvapaliny s návratom späť do nádrže. To znamená, že v rozvodoch je stále prúdenie a nedochádza tak k sedimentácii a tiež neexistujú žiadne slepé miesta pre zvyšok postreku alebo pre čistenie, aj keď je pracovný záber využívaný len čiastočne. Počas aplikácie sú rozvody zaplňované z viacerých miest pracovného záberu čo zaisťuje konštantný tlak pre každú trysku aj pri veľkých záberoch a malom priemere rozvodov. Zároveň to zvyšuje rýchlosť reakcie na docielenie požadovaného tlaku u každej trysky. Jedná sa o unikátnu technológiu, ktorá je patentovaná spoločnosťou Kverneland.

Vysokotlakový cirkulačný systém zaručuje rovnaký tlak pre každú trysku:

 

BOOM GUIDE

UDRŽUJE SPRÁVNU VÝŠKU RAMIEN

Systém ultrazvukového vyrovnávania Boom Guide zaisťuje vysokú presnosť aplikácie. Boom Guide poskytuje precízne vedenie ramien nad cieľom aplikácie aj v tých najťažších podmienkach. Obsluha sa tak môže viac sústrediť na postrek a riadenie.

Boom Guide Pro
Tento pokročilý systém používa tri ultrazvukové senzory k nezávislému ovládaniu ľavého a pravého ramena pre maximálne vedenie nastavenej výšky v náročných poľných podmienkach.

Boom Guide ProActive (3 senzory)
Tento pokročilý systém proaktívne reaguje na pohyb ramien a riadi centrálne naklopenie ramien, naklopenie každého ramena zvlášť aj výšku ramien, čim vedie ramena precízne nad cieľom aplikácie, či už sa jedná o porast, pôdu, alebo kombináciu oboch v hybridnom režime.

Boom Guide ProActive (5/3 senzory)
Rozšírenie počtu senzorov zo štandardných 3 na 5 pre systém Boom Guide ponúka dva ďalšie ultrazvukové senzory. Tie poskytujú väčšiu bezpečnosť pri práci a zaisťujú správnu funkčnosť systému Boom Guide, aj keď je pracovný zaber ramien symetricky zredukovaný.

 

JEDNODUCHÉ A INTUITÍVNE OVLÁDANIE

Inovatívny softvér iXspray s intuitívnym rozhraním zaručuje ľahké a užívateľsky prívetivé ovládanie postrekovača. iXspray obsahuje množstvo prínosných funkcií, ktoré maximalizujú pohodlie obsluhy, šetria čas a minimalizujú prípadné chyby obsluhy v náročnej sezóne. Sú to napríklad predvoľby pre postrekové práce a ľahko programovateľné konfigurácie ramien. Joystick IsoMatch Grip umožňuje ľahké ovládanie.

ISOMATCH GEOCONTROL®

PRINÁŠA JASNÉ BENEFITY

IsoMatch GEOCONTROLR

Uvedomenie si plného potenciálu poľnohospodárstva znamená rast a rozvoj vášho podnikania. Keď je treba niečo urobiť, potrebujete optimálne nastavenie a riešenie, aby ste pracovali čo najefektívnejšie. IsoMatch GEOCONTROLR, pokročilá aplikácia precízneho poľnohospodárstva v systémoch IsoMatch Tellus PRO a IsoMatch Tellus GO+, vám pomáha ovládať všetky ISOBUS kompatibilné stroje. V kombinácii s príjmom GPS spĺňa budúce potreby smerujúce k jednoduchému a efektívnemu spôsobu práce.

Ovládanie sekcii (SC)

Automatické ovládanie sekcii (SC) zabezpečí, že sa pracovne sekcie automaticky zapnú alebo vypnú v správny čas. Vďaka tomu sa zabráni nežiaducemu prekrývaniu a aplikácii za hranicu poľa.

  • Vypnutie sekcii v prekryve
  • Vypnutie sekcii pri vyjdení mimo poľa
  • Vypnutie sekcii pri cúvaní
  • Ovládanie na úvrati
  • Možnosť vypnutia

Variabilné dávkovanie (VR)

Automaticky nastaví na stroji aplikovanú dávku na základe vstupnej informácie z poľných aplikačných máp alebo senzorov plodín.

  • Posielanie požadovanej dávky z aplikačnej mapy do stroja
  • Zaznamená aplikovanú dávku do mapy

Dokumentácia

Uložením všetkých operačných dát o vykonaných činnostiach a poľných aplikačných máp pre následné prenesenie prostredníctvom USB portu do informačného systému alebo spracovanie pomocou IsoMatch FarmCentre.

Manuálne navádzanie

Doporučený smer jazdy využíva vodiace línie (priame, zahnuté alebo kombinované), a to ako na úvrati, tak aj vo vnútri poľa. Rozšírením je použitie voliteľnej IsoMatch InLine svetelnej lišty umiestnenej do zorného poľa obsluhy.

Ľahké nahranie hraníc poľa

Nezávislé na pracovnom zábere stroja alebo dokonca bez agregácie akéhokoľvek pracovného stroja za traktor.

Prekročiteľná hranica

Vytvoríte požadovanú vnútornú hranicu zadaním šírky úvrate od vonkajšej hranice poľa.

Viacnásobne navádzacie línie

Pridajte až 20 rôznych navádzacích línii v rámci poľa.

Zrejmé prínosy

• Automatické ovládanie sekcii – až 88 automaticky ovládaných sekcii
• Variabilné dávkovanie - vždy použijete presné množstvo prípravku / osiva / hnojiva
• Manuálne navádzanie - udržiava správny smer
• Reporty - s IsoMatch FarmCentre si môžete bezdrôtovo stiahnuť reporty a byť tak stále v obraze

Kverneland iXdrive S6 je špičkové zariadenie pre moderné poľnohospodárstvo

Za BISO vypracoval:

Tomáš Bozsóky
bozsoky@biso.sk

zdroj: Kverneland group Slovakia

 

Další zajímavé články:NOVÁ GENERÁCIA PLUHOV: INOVÁCIE KTORÉ SA POČÍTAJÚ
Všechny hlavní plodiny potřebují perfektní přípravu půdy. Komfortní používání pluhu v provozu, ale i při přepravě je v moderním zemědělství nutností. Pluh musí být ...

 

Pokračování zde.PLYTKÉ AJ HLBOKÉ SPRACOVANIE - ENDURO!

Nový všestranný kultivátor Kverneland Enduro bude tou správnou voľbou pre malé plytké aj hlbšie spracovanie pôdy. Enduro dokonale spracuje pôdu, urovná povrch a...


Pokračování zde.


Balička píce Kverneland 7820
Stroj Kverneland 7820 disponuje samonakládacím mechanismem pro plynulou nakládku a vykládku balíků. Zvedněte balík a zabalte jej během přesunu na úložiště. Balík 7820 umožňuje...

Pokračování zde.